Agenda
Literaire activiteiten in stad en Ommelanden
Laden
wo, 24 apr.
20.15
Voordracht
Voorstelling
Noord Nederlands Orkest & Babs Gons
Poëzie ontmoet symfonie
Noord Nederlands Orkest – Groningen
do, 25 apr.
12.00
Interview
Broodje met… Lucas Zandberg
Geboekt in haren – Haren
19.00
Interview
Interview met Lammert Voos
Over ‘Jericho’
Van der Velde A-kerkhof – Groningen
20.00
Cursus
Boekenclub over ‘Een echte man’
Over de roman van Mohamed Mbougar Sarr
Boekhandel Riemer – Groningen
vr, 26 apr.
15.00
Boekpresentatie
Boekpresentatie ‘Tussen Aduard en Auschwitz, Elie Aron Cohen (1909-1993)’
Door Stefan van der Poel
19.30
Boekpresentatie
Bundelpresentatie Charles Goudsmit
‘De pijn van de wind’
Charles Goudmsit – Groningen
20.30
Open podium
Poëzie Met
Theater de Kapel & Jaimy Hindriks – Groningen
zo, 28 apr.
14.00
Lezing
Doeke Sijens over A. Marja
The Blue Barge – Winschoten
14.00
Lezing
Patricia Snel over ‘De vondeling van Veenhuizen’
Van der Velde Assen – Assen
15.00
Voorstelling
Koor 4 Mei-Projekt: Verboden stemmen
Koor 4 Mei-Projekt
15.00
Voorstelling
Klinkende Stonde: verhalen en muziek
Lilian Dijkema – Tolbert
19.00
Language No Problem
The Grand Pillow Society
The big idea
Storytrooper – Groningen
di, 30 apr.
19.30
Lezing
Lezing Eva Vriend
Over ‘Het eiland van Anna’
Van der Velde
wo, 01 mei
20.00
Lezing
Lezing Eva Vriend
Over ‘Het eiland van Anna’
Van der Velde
20.30
Voordracht
Dichtclub
Kroeg van Klaas – Groningen
do, 02 mei
19.00
Lezing
Lezing Adwin de Kluyver
Over ‘De eilanden van goed en kwaad’
Van der Velde Akerkhof – Groningen
vr, 03 mei
20.30
Voordracht
25 jaar Huisdichters
Usva – Groningen
za, 04 mei
21.00
Voorstelling
Koor 4 Mei-Projekt: Verboden stemmen
Koor 4 Mei-Projekt
di, 07 mei
19.30
Interview
Stefan van der Poel over ‘Tussen Aduard en Auschwitz’
Sociëteit de Harmonie en Godert Walter – Groningen
20.00
Lezing
Philip Dröge: De Tawl Hoe de Nederlandse taal (bijna) Amerika veroverde
Geboekt in Haren – Haren
wo, 08 mei
20.00
Voorstelling
Koor 4 Mei-Projekt: Verboden stemmen
Koor 4 Mei-Projekt
20.00
Voorstelling
Derek Otte – Tijd over
Op Maarhuizen – Winsum
do, 09 mei
19.30
Language No Problem
Groningen Poetry Stanza
Groningen Poetry Stanza – Groningen
20.30
Voorstelling
De Meindert & Teun & De Jonge Boschfazant & Kesanova Show
Kroeg van Klaas – Groningen
vr, 10 mei
20.00
Voorstelling
Herman
Naar het boek van Marc van Bree
DNK – Assen
zo, 12 mei
16.00
Open podium
Dichterscafé de Graanrepubliek
Script & Co en Stichting Pittig Gekruid – Groningen
di, 14 mei
19.30
Lezing
Filosofie in een dichterspraktijk
Met Peter van Lier
Filosofisch café Groningen – Groningen
do, 16 mei
19.45
Lezing
Spraakmakende Boeken
Een jaarlijkse serie van 7 lezingen over literatuur
Faculteit der Letteren, Rijksuniversiteit Groningen
20.00
Boekpresentatie
Boekpresentatie Mathijs Sanders
‘Boekhouders van de vergankelijkheid’
Godert Walter en PoëzieCentrum Gent – Groningen
za, 18 mei
15.00
Interview
Cindy Zhu Huijgen over ‘Dit is ook China’
Interview door Britta van Bergeijk
Walter’s Bookshop – Groningen
di, 21 mei
20.00
Voordracht
Let’s Get Lyrical
Grand Theatre – Groningen
20.00
20.00
Lezing
INKT op locatie met Joke Hermsen
DNK & Van der Velde Assen – Assen
do, 23 mei
19.30
Lezing
Margreet van Till en Jan Folkerts over Indië
Over ‘Verbannen van Java’ en ‘De koloniale illusie’
Sociëteit de Harmonie & Godert Walter – Groningen
20.00
Voordracht
English Classics: Pianoconcert en voorleessessie
Voordracht uit het werk van Jane Austen, Charlotte Brontë en Louisa May Alcott
Riemer – Groningen
za, 25 mei
20.00
Beste Groninger Boekenfeest
Welke boeken worden verkozen tot Beste Groninger Boek van 2024?
NOORDWOORD – Groningen
zo, 26 mei
19.00
Language No Problem
The Grand Pillow Society
Ooh That’s Fruity!
Stroytrooper – Groningen
za, 01 jun.
21.00
Language No Problem
Voorstelling
Alok
Spot Groningen – Groningen
zo, 02 jun.
16.00
Interview
Interview met Lale Gül
Forum Groningen – Groningen
zo, 09 jun.
15.00
Voorstelling
Klinkende Stonde: verhalen en muziek
Lilian Dijkema – Tolbert
16.00
Open podium
Dichterscafé de Graanrepubliek
Script & Co en Stichting Pittig Gekruid – Groningen
di, 11 jun.
19.30
Cursus
Mijlpalen in de literatuur
Esmé van den Boom over ‘Terugkeer naar Brideshead’ van Evelyn Waugh
Schrijversvakschool Groningen – Groningen
do, 13 jun.
19.30
Language No Problem
Groningen Poetry Stanza
Groningen Poetry Stanza – Groningen
20.30
Voorstelling
De Meindert & Teun & De Jonge Boschfazant & Kesanova Show
Kroeg van Klaas – Groningen
vr, 14 jun.
18.30
Voorstelling
Het achtste leven (voor Brilka)
Theater Oostpool
SPOT Groningen – Groningen
za, 15 jun.
12.00
Festival
Bertemu Magazine
Verhalen, muziek en mooie gesprekken door verschillende Molukse auteurs en artiesten
Bertemu Magazine – Groningen
za, 22 jun.
16.00
Festival
Literair Festival Harlingen
Met Adriaan van Dis, Maartje Wortel en Rob van Essen
Boekhandel, bibliotheek en museum Harlingen – Harlingen
za, 29 jun.
19.30
Voordracht
Vers van het land
Pieter Buisman, Boris Wanders, Fieke Gosselaar, Ruth Ruijgers, Michael ter Maat, kinderdichter Daan Wieringa en stadsdichter Esmé van den Boom
De Wiershoeck – Groningen
zo, 30 jun.
20.30
Language No Problem
Voorstelling
Nat Myers
Koreaans-Amerikaanse bluesdichter
SPOT Groningen – Groningen
do, 11 jul.
19.30
Language No Problem
Groningen Poetry Stanza
Groningen Poetry Stanza – Groningen
vr, 12 jul.
vr, 12 jul.
19.30
19.30